Sobota 14. prosince 2019, svátek má Lýdie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 14. prosince 2019 Lýdie

EU, EK, TI, Piráti, demagogická 4 a jim podobní se snaží o krach evropské demokracie...

3. 12. 2019 22:15:00
aneb když neplatí "Co je psáno, to je dáno"! Tyto spolky samozřejmě nejsou jediné, stejně jako s koncem evropské "demokracie" končí tzv. lidská práva a podobné hodnoty! Svět působí, že se zbláznil a Evropa se snaží, aby nezaspala.

Co odhalil audit k Agrofertu?

V první řadě ukázal, že evropská komise by si měla vyřešit problém s korupcí svých úředníků, neboť je to již druhé podivuhodné řešení (zpráva o Čapím hnízdě vzniklá na Slovensku), kdy chybí to hlavní, faktické důkazy a zcela zásadně je pošlapán princip "Co je psáno, to je dáno". A minimálně 50% podíl na problému nese sama slavná Evropská Unie. V tomto případě se chová jako židé před druhou světovou válkou, poněmčili se, podporovali Ádu a pak se vše otočilo proti nim. Stejně tak EU poskytuje dotace a najednou se domnívá, že v některém státě neodpovídá jejich představám legislativa, i když tato existuje, tak je potřeba ji přizpůsobit vlastním myšlenkám a vytvořit podporu místním kolaborantům a vlastizrádcům...

Základem auditu mělo být jestli je dodržován zákon a nikoliv jestli se to nějakému úředníčkovi (možná z Česka) líbí. I když není znám přesný obsah zprávy, tak náznaky toho, že Babiš má vliv a nevím co na Agrofert je sice hezké, ale faktický důkaz o nějakém jeho rozhodnutí, by náhodou nebyl? Je zcela báječná myšlenka od pirátů, že by se ho měl nebo by jej měl být zbaven?!? Bezzemci by se rádi stali zazobanci, nejlépe jej znárodnit a oni by se stali jeho správci! Nepřipomíná to něco? Představa, že někdo vybuduje firmu (narozdíl od privatizačních miliardářů) relativně poctivě a pak se jí zbaví, protože jej občané zvolí do parlamentu, zastupitelstva apod. Takových lidí jsou stovky po republice, to není jen Babiš na kterého se vymyslel zákon a který EK, i když byl účelový, zpochybňuje! Zarážející je, že i starosta té nejmenší dědiny, který se dostal někam výš si drží tu nejnižší pozici, kdyby jej nahoře vykopli, aby se měl kam vrátit, ale po majitelích firem - o kterých se to ví, před jejich zvolením, budeme chtít, aby se majetku vzdali?!? A kdože by jej měl spravovat, když ne ti, co se o něj dokážou postarat a záleží jim na tom? Svěřili by jste firmu Fialovi, Kalouskovi, Rakušanovi, Bartošovi nebo někomu podobnému? Prodali by jste firmu, přestože po příštích volbách můžete být v opozici nebo mimo politiku, jako již mnozí?

Pokud je pravdivé i tvrzení, že by se měly vracet investiční dotace, obdobně poskytnuté v Německu či na Slovensku, tak existuje i další problém! Tento druh dotací je směřován prostřednictvím jednotlivých států a nikoliv přímo z EU, takže je snaha zastavit rozvoj u nás na úkor okolních států zřejmá diskriminace! To nejsou dvoje dotace na to samé, ale jedny jsou na rozvoj v Německu a druhé na rozvoj u nás!

Několik závěrů...

Za střet zájmů se nepovažuje víceúrovňová politická činnost (starosta - krajský zastupitel - senátor apod. přihrávající si dotace, zakázky), ale současné vlastnění majetku, jelikož podle EK (a našich soudů) u nás o všem rozhoduje jeden samozvaný vůdce (Rath, Babiš apod.), který sám sobě přiděluje dotace či zakázky! Je s podivem, že za komunistů existovaly třeba komise, výbory, vláda apod., nyní o všem rozhoduje jedna osoba a ta se dostává do střetu zájmů!

Je pošlapáváno právo občana na vlastnění majetku a současně být volen (nejspíš dle stavu v roce 1945) - ale je vytvořeno právo beztrestně škodit vlastní republice a udávat...

Lze opět beztrestně upírat státu podporovat rozvoj, který již někde v EU byl podpořen...

Autor: Vladimír Veverka | úterý 3.12.2019 22:15 | karma článku: 35.22 | přečteno: 748x

Další články blogera

Vladimír Veverka

Trump = Hitler, bez knírku s přehazovačkou?

Ale samozřejmě, že ne - Áda neměl takové možnosti a Donald si je pro změnu nevytvořil, ale zdědil je. Áda, si strukturu vytvářel a Donaldova teroristická organizace právě oslavila 70.výročí.

5.12.2019 v 23:30 | Karma článku: 15.63 | Přečteno: 228 |

Vladimír Veverka

My , nemít Babiše a podivná věta...

Nedávno jsem zaslechl větu, že nemít Babiše, tak by jsme si jej museli vymyslet, protože jinak by média i politici neměli žádné téma, kterým by se mohli zabývat. K tomu bylo dodáno, že alespoň je pod svícnem tma...

4.12.2019 v 23:00 | Karma článku: 27.95 | Přečteno: 508 |

Vladimír Veverka

Což takhle zrušit s ministrem kultury i ministerstvo?

31.7.2019 má skončit ministr kultury a ČSSD nemá k dispozici žádného ucházejícího kandidáta na tuto funkci, takže se nabízí jednoduché řešení - zrušit i ministerstvo Ostatně několik drobných změn by umožnilo zrušit i další...

17.7.2019 v 1:45 | Karma článku: 20.44 | Přečteno: 366 |

Další články z rubriky Společnost

Irena Fuchsová

Chcete vědět, kdo zachrání vaše Vánoce, aby byly klidné a šťastné?

Mně je už zachraňuje deset let a proto jsou naše Vánoce deset let klidné a šťastné. Stydím se, že jsem si to uvědomila až letos, kdy mi je určitě zase zachrání! Omlouvá mě, že jsem si to uvědomila tak silně, že právě píšu blog...

14.12.2019 v 19:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 73 | Diskuse

Jana Lohrova

Nemocnice a štěnice... Oboje samozřejmě adventní!

Bolí mě hlava, což u mě nebývá zvykem, a taky klouby a svaly. Mám pocit, jako kdybych včera zdolala půlmaratón. Navíc mně na noze vyskočilo pár divných pupínků. Po letech vyrážím navštívit svoji praktickou doktorku.

14.12.2019 v 16:20 | Karma článku: 18.28 | Přečteno: 351 | Diskuse

Pavel Opl

Hitler, Stalin a Greta. Co mají společného?

Prestižní americký časopis Time je všechny vyhlásil jako osobnosti roku. Hitlera v roce 1938, Stalina v roce 1939 a Gretu v roce 2019.

14.12.2019 v 14:06 | Karma článku: 30.82 | Přečteno: 654 | Diskuse

Josef Prouza

Šíleně odvážné české ženy

Nebudu tu vyprávět o Boženě Němcové, co nebojácně hodila na rakev Havlíčka Borovského trnovou korunu. Ale o dnešních českých ženách, riskujících věznění, znásilnění, tělesné tresty i smrt. O mých kamarádkách s nervy jak špagáty.

14.12.2019 v 11:09 | Karma článku: 25.21 | Přečteno: 623 | Diskuse

Oto Kaděrka

Strach z pravdy, práce… nesobecké odpovědnosti

Co odhalilo vítězství konzervativců v Anglii kontinentu ? Je to není - nebo není cesta. Cesta to jistě je a bude slavit úspěch - uvidíte. Protože je to cesta pravdivá. Venkoncem vždy nejtěžší a o to radostnější.

14.12.2019 v 9:33 | Karma článku: 22.59 | Přečteno: 364 | Diskuse
Počet článků 111 Celková karma 26.27 Průměrná čtenost 859

Jsem stárnoucí analytik ve výslužbě, s vynucenou zkušeností s naším zdravotnictvím, které se však zatím nestává předmětem mého blogerského zájmu na rozdíl od dění v naší společnosti, ale čas se pomalu naplňuje neboť se blíží desáté výročí "spolupráce" v této oblasti. Zásadně nesnáším diletantská stanoviska šířící se běžně v našich médiích, počínaje televizí, kde snad je nezbytným předpodkladem k působení slabomyslnost. I z toho důvodu se snažím o osvětu v oblastech, kde zhovadilost volá až do nebes. Logický úsudek a reálný pohled na věc sice není populární, ale i tak se jej snažím čtenáři předložit. Je mi zřejmé, že čas od času se najde potrefená husa a tím, že nepřipouštím diskusi u jednotlivých příspěvků se toto nedozvím (často však názor oponenta tuším), ale v případech kdy jsem diskusi povolil, tak jsem se nestačil divit obsahu...Příspěvky nešířím žádnou metodou sociálních sítí a nepodporuji ani jiné stádové efekty, a osobně si neumím představit čtenost v řádech tisíců bez podpory souhlasného stanoviska - zvýšené karmy. Takže děkuji všem kdo mi tuto podporu vyjadřují, přesto, že často mé názory jsou proti pólem oficiálního stanoviska médií. Upřímně řečeno, po napsání prvních padesáti blogů, mě unavilo používání populárních frází, ale i nadále se budu snažit zachovat "pochopitelnost" svých příspěvků pro všechny.  

Najdete na iDNES.cz